0 0
0 0
Read Time:3 Minute, 10 Second

Przez cały czas trwania festiwalu wszyscy zarejestrowani użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do targów Games for Impact Game Expo, aby przeglądać 41 starannie wybranych gier, dużych i małych, podzielonych na cztery kategorie. Oglądaj ekskluzywne filmy w niewielkich rozmiarach, w których twórcy gier badają społeczne i edukacyjne aspekty swoich gier. Zadawaj im pytania, a przede wszystkim – baw się! Większość prezentowanych gier jest darmowa lub ma dostępne wersje demonstracyjne.

GRAJ W ARCHIWUM

Astrologaster

Gra narracyjna oparta na dziennikach Simona Formana, elżbietańskiego astrologa, pełniącego również funkcję „lekarza”, traktującego ówczesne celebrytki. Gra powstała we współpracy z Casebooks Project z University of Cambridge.

Kosmiczny ściśle tajny

Gra eksploracyjna oparta na wspomnieniach rodziny, w której oboje rodzice pracowali w duńskim wywiadzie podczas zimnej wojny. Nieco surrealistyczna mieszanka tego, co osobiste i polityczne.

Skarbiec Niebios

Fabularna gra science fiction o archeologu badającym przeszłość tajemniczej mgławicy, w której zadaniem gracza jest odszyfrowanie starożytnych inskrypcji.

Pomoc przyjdzie jutro

Gra survivalowa osadzona w czasach przed Rewolucją Październikową. Grupa ocalałych z katastrofy pociągu musi zmierzyć się nie tylko z srogą syberyjską zimą, ale także z napięciami politycznymi w grupie.

Raji: starożytna epopeja

Przygodowa gra akcji stworzona przez zespół zajmujący się prezentacją swojej rodzimej kultury. Po raz pierwszy zawiera świat gry osadzony w starożytnych Indiach i nasycony mitologią hinduską i balijską, narysowany w stylu sztuki Pahari.

Swoboda 1945

Kontynuacja wielokrotnie nagradzanego Attentata 1942, Svoboda to gra historyczna ukazująca problemy i dylematy ocalałych z II wojny światowej w małej czeskiej wiosce.

Koniec Słońca

Oparta na słowiańskim folklorze gra z perspektywy pierwszej osoby, w której akcja toczy się na pograniczu rzeczywistości i mitologii. W konstrukcji świata gry istotną rolę odgrywają badania etnograficzne.

Wodociąg!

Karciana gra strategiczna, w której zarządzasz systemami zaopatrzenia w wodę w średniowiecznym Grudziądzu w Polsce. Gra oparta jest na badaniach i wykonana we współpracy z archeologami z Uniwersytetu Gdańskiego.

Warszawa

Strategiczna gra RPG oparta na historii Powstania Warszawskiego.

GRY KRYTYCZNE

Big Ban // Kategoryzuj oddział położniczy

Graj jako urzędnik imigracyjny USA i zdecyduj, kto stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, a kto nie. Gra stworzona w odpowiedzi na tzw. „muzułmański zakaz” Donalda Trumpa. Jego wcześniejsza część poświęcona była polityce segregacji na oddziałach położniczych w Izraelu.

Dyskoteka Elizjum

Przełomowa gra RPG, dająca możliwość rozwiązania sprawy kryminalnej w ponurej, postkolonialnej scenerii, ale też zmuszająca gracza do konfrontacji z mankamentami własnej ideologii politycznej.

Nie karm małp

Symulator dystopijnej cyfrowej inwigilacji, w którym obserwujesz nieznajomych przez kamery monitorujące, naruszając ich prywatność i będąc świadkami ich najbardziej intymnych chwil/

Otrzymuj złe wieści // Idź wirusowo

Dwie gry eksplorujące mechanizmy dezinformacji i manipulacji w mediach społecznościowych. Są również narzędziami badawczymi, które pomagają badać rozprzestrzenianie się fałszywych wiadomości.

GIGCO: Ucieknij od Gig Economy!

Propracownicza gra mobilna eksplorująca zmieniające się warunki pracy i zabawy. Dotknij telefonu, aby dostarczać pudełka i bronić pracy za minimalną płacę przed zbliżającą się automatyzacją.

Fałszywa książka

Prosta, ale skuteczna gra, która zmusza graczy do odróżnienia prawdziwych historii od fałszywych wiadomości. Bazuj na wytycznych opublikowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Bibliotecznych.

Sfałszuj własną reelekcję

Satyryczna gra polityczna, stworzona w odpowiedzi na protesty na Białorusi po sfałszowanych wyborach prezydenckich, a także na brutalną reakcję na nie reżimu Łukaszenki.

Mesmer

Wyjątkowa gra o przetrwaniu społecznościowym, w której wcielasz się w rolę przywódcy rewolucji, aby obalić króla.

Moloch (zero)

Umów się na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko kierownika zmiany w korporacji. Musisz kontrolować przepływ i szybkość pracowników, równoważąc swoje ambicje z ich zdrowiem i bezpieczeństwem.

Zwierzchnik

Oparta na tekście gra symulacyjna polityczna inspirowana protestami w parku Gezi w Turcji w 2013 roku i ich następstwami.

To nie fajne!

Białoruska gra edukacyjna skierowana do nastolatków, pomagająca im w podejmowaniu właściwych decyzji w przypadku zatrzymania przez policję. Szeroko stosowany przez pedagogów i obrońców praw człowieka na Białorusi.

Punkt bez powrotu

Symulator chodzenia, który opowiada głęboko osobistą relację ukraińskiego weterana wojennego od jego decyzji o służbie w strefie działań wojennych do powrotu do domu z urazem fizycznym i niestabilnością psychiczną.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %